Důležité termíny přijímaček do bakalářského programu

Předchozí Následující

Přijímací zkouška

Do 25. listopadu 2020 musíte podat e-přihlášku a odeslat na fakultu potřebné dokumenty, pak vás dopisem pozveme k přijímacím zkouškám. Přijímačky na FaVU mají dvě kola. Pokud uspějete v prvním kole, pak postupujete dál a čekají vás talentovky a test.

1. kolo – odevzdání/odeslání portfolia
První kolo spočívá v odevzdání tištěného nebo digitálního portfolia (doporučen je USB flash disk), dokumentujícího vlastní práce, jejichž charakter je libovolný (v případě velkých cyklů se doporučuje předložení výběru). Vhodné jsou doprovodné texty. Originály prací se letos neodevzdávají. Portfolio musí být zasláno nejpozději 15. prosince 2020 (rozhoduje datum podání na poště), nebo doručeno osobně dne 15. prosince 2020 mezi 9:00–12:00 13:00–15:00 na vrátnici FaVU VUT, Údolní 244/53. Odborná komise je v lednu 2021 zhodnotí a pokud získáte více než 5 bodů, máte vyhráno a můžete do druhého kola.

2. kolo – talentovky a test
Termín 2. kola bude uchazečům oznámen na e-mail, který uvedli v e-přihlášce. Únorový termín 2. kola je vzhledem k pandemické situaci zrušen. Talentovky trvají dva dny (2.–3. února 2021, 8:00–17:30), během nichž dostanete od vedoucí/ho ateliéru, do kterého jste se přihlásil/a, čtyři praktické úkoly, které budete muset vypracovat. Ve stejném termínu jako talentové zkoušky vás také čeká 30minutový test z dějin umění a obecného kulturního přehledu. Za všechny části přijímacích zkoušek ve druhém kole můžete získat maximálně 50 bodů. Pro přijetí pak stačí 35 bodů.

Studium bez bariér

Máte-li nějaké specifické potřeby (zdravotní postižení, poruchy učení atd.) a pomohlo by vám přizpůsobení ať už přijímaček, nebo samotného studia, podívejte se, jaké možnosti nabízí poradenské centrum Alfons.

Přihlaste se on-line

Do 25. listopadu 2020 (bakalářské studium)
Zbývá ještě:

Podat e-přihlášku