Detail publikace

Iné telá.txt

Originální název

Iné telá.txt

Jazyk

sk

Originální abstrakt

Iné telá jsou první sbírkou nové edice, kterou sestavují Display – Sdružení pro výzkum a kolektivní praxi, angažovaný měsíčník Kapitál a umělecký kolektiv APART. Edice .txt přináší eseje reagující na aktuální umělecké a společenské trendy, které zatím navzdory své urgenci nemají v českém a slovenském prostředí výrazné zpracování. Jedná se o soubor překladů významných světových myslietelek a myslietelů, a také původních slovenských či českých textů, které promptně reagují na nejnovější filozofické, kulturní, umělecké a společenské fenomény. Tyto eseje se pohybují na pomezí akademického a uměleckého výzkumu a angažované praxe – aktivně se zapojují do společenské debaty, exponují problémy, které je trápí; jejich hlas není tichý a rezignovaný, ale výrazný a naléhavý. Právě pro tyto hlasy chce být edice .txt otevřenou platformou. První sbírka přináší eseje autorek, které na vlastní kůži prožívají společenskou stigmatizaci a diskriminaci pro jejich fyzickou jinakost, či pro chronickou chorobu, se kterou žijí. Publikace obsahuje texty performerky Johanny Hedvy, umělkyně Carolyn Lazard a výzkumnice Alyson Patsavas a akademičky Daniely Komanické. Kniha vychází s úvodní esejí Hany Janečkové a Zuzany Jakalové.

Dokumenty

BibTex


@inproceedings{BUT156167,
 author="Zuzana {Jakalová}",
 title="Iné telá.txt",
 annote="Iné telá jsou první sbírkou nové edice, kterou sestavují Display – Sdružení pro výzkum a kolektivní praxi, angažovaný měsíčník Kapitál a umělecký kolektiv APART. Edice .txt přináší eseje reagující na aktuální umělecké a společenské trendy, které zatím navzdory své urgenci nemají v českém a slovenském prostředí výrazné zpracování. Jedná se o soubor překladů významných světových myslietelek a myslietelů, a také původních slovenských či českých textů, které promptně reagují na nejnovější filozofické, kulturní, umělecké a společenské fenomény. Tyto eseje se pohybují na pomezí akademického a uměleckého výzkumu a angažované praxe – aktivně se zapojují do společenské debaty, exponují problémy, které je trápí; jejich hlas není tichý a rezignovaný, ale výrazný a naléhavý. Právě pro tyto hlasy chce být edice .txt otevřenou platformou.
První sbírka přináší eseje autorek, které na vlastní kůži prožívají společenskou stigmatizaci a diskriminaci pro jejich fyzickou jinakost, či pro chronickou chorobu, se kterou žijí. Publikace obsahuje texty performerky Johanny Hedvy, umělkyně Carolyn Lazard a výzkumnice Alyson Patsavas a akademičky Daniely Komanické. Kniha vychází s úvodní esejí Hany Janečkové a Zuzany Jakalové.",
 address="Display - sdružení pro výzkum a kolektivní praxi",
 booktitle="Iné telá.txt",
 chapter="156167",
 edition=".txt",
 howpublished="print",
 institution="Display - sdružení pro výzkum a kolektivní praxi",
 year="2018",
 month="october",
 pages="3--8",
 publisher="Display - sdružení pro výzkum a kolektivní praxi",
 type="conference paper"
}

Odpovědnost: Ing. Marek Strakoš